Kayıt Koşulları – TED ÇORLU KOLEJİ

Kayıt Koşulları

1KAYIT SINIFLARI VE KOŞULLAR
2021-2022 eğitim öğretim yılı için okulumuza okul öncesi ile 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar düzeylerinde öğrenci kabul edilecektir. Lise kısmı 2022-2023 eğitim öğretim yılında, 9. sınıf düzeyinde öğretime başlayacaktır.

2021-2022 eğitim öğretim yılında okulumuza;

• Okul öncesi (3, 4, 5 yaş grupları), 1, 2, 3 ve 4. sınıflar için psikolojik danışma ve rehberlik birimi (PDR Birimi) görüşmesi ile öğrenci alınacaktır.

• 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için giriş sınavları ile öğrenci alınacaktır.

Sınav tarihleri ve yöntemi hakkında detaylı bilgi Giriş/Bursluluk Sınavı sayfasında yer almaktadır.

Giriş sınavlarında TED Çorlu Koleji akademik başarı bursu kazanma imkanı bulunmaktadır. Okul giriş sınavı sonucunda kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler PDR Birimi görüşmesi sonucunda okulumuza kayıt yaptırabileceklerdir.

Kayıt sınıfları ve koşullar hakkında detaylı bilgi almak için Aday Öğrenci Formu linkine tıklayarak kayıt açılabilir ve böylece öğrencinin yaşına uygun müdür yardımcısı ile yüz yüze veya online randevu oluşturulabilir.
2GİRİŞ / BURSLULUK SINAVI
2021-2022 eğitim öğretim yılında okuyacak 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için, giriş sınavları ile öğrenci alınacaktır.

Sınavların birincisi 6-7 Şubat tarihlerinde yapılmış ve sınav sonuçları açıklanmıştır. Sınavların ikincisi, aşağıdaki tarihlerde okul ortamında, pandemi koşullarına uygun olarak seyreltilmiş oturma düzeninde, yüz yüze olacak şekilde yapılacaktır.

• Bugün 4. sınıfta okuyup 2021-2022 eğitim öğretim yılında 5. sınıfta okuyacak olan öğrenciler için sınav 11 Mart 2021 Perşembe,

• Bugün 5. sınıfta okuyup 2021-2022 eğitim öğretim yılında 6. sınıfta okuyacak olan öğrenciler için sınav 12 Mart 2021 Cuma,

• Bugün 6. sınıfta okuyup 2021-2022 eğitim öğretim yılında 7. sınıfta okuyacak olan öğrenciler için sınav 12 Mart 2021 Cuma,

• Bugün 7. sınıfta okuyup 2021-2022 eğitim öğretim yılında 8. sınıfta okuyacak olan öğrenciler için sınav 19 Mart Cuma

günlerinde, saat 14:00-15:00 arasında gerçekleştirilecektir. Pandemi koşullarına bağlı olarak sınav tarihi ve yöntemi değiştirilebilir. Olası değişiklikler bu sayfada ilan edilmektedir.

Giriş sınavlarında TED Çorlu Koleji akademik başarı bursu kazanma imkanı bulunmaktadır. Okul giriş sınavı sonucunda kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler PDR Birimi görüşmesi sonucunda okulumuza kayıt yaptırabileceklerdir.

Sınav süresinin 60 dakika olduğu sınavlarda Türkçe, matematik ve İngilizce derslerine ait 15’er sorudan toplam 45 soru yer almaktadır. Öğrenci seçimi, Türkçe ve matematik sonuçlarına dayalı olarak gerçekleştirilmekte; İngilizce sınav sonuçları ise genel seviyenin belirlenerek öğretim programlarının çeşitlenmesi amacıyla değerlendirilmektedir.

Sınavlara giriş kaydı, basvuruted.k12net.com linkine tıklanarak yapılmaktadır. Kayıt prosedürü hakkında detaylı bilgiye TED Çorlu Koleji Kayıt Kabul Sınavı Online Sınav Başvuru Sistemi Öğrenci Rehberi dosyasından ulaşılabilir. Sınav tarihinden iki gün öncesine kadar kayıt yapmak mümkündür. Aday öğrenci sınava bir kez girebilir; 6-7 Şubat günlerinde sınava girmiş olan öğrencilerin olası kayıtları iptal edilecektir.

Kayıt koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için Aday Öğrenci Formu linkine tıklayarak kayıt açılabilir ve böylece öğrencinin yaşına uygun müdür yardımcısı ile yüz yüze veya online randevu oluşturulabilir.
3KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

• Kayıt formu (matbu, okul tarafından verilecek)
• Öğrenci, anne ve babanın nüfus cüzdan fotokopileri
• Öğrencinin 6 adet fotoğrafı
• Velinin 2 adet fotoğrafı (her bir öğrenci için)
• Banka sözleşmesinin yapıldığını gösterir belge
• Yabancı uyruklu öğrenciler için yeni tarihli ikametgâh tezkeresi

4TED OKULLARINDAN NAKİL GELECEK ÖĞRENCİLER
Başka bir TED Okulunda öğrenim görmekte olup TED Çorlu Kolejine geçiş yapmayı isteyen öğrenci, ilgili sınıf düzeyinde uygun kontenjan olması halinde herhangi bir sınava tabi tutulmadan kayıt edilebilmektedir.
Atatürk Köşesi

Ansolon